RODZAJE NATURALNYCH WŁOSÓW CLIP IN / CLIP ON
czyli przedłużanie i zagęszczanie włosówO zestawach CLIP IN
Rodzaje włosów
Jak zakładać
Pielęgnacja włosów

NATURALNE WŁOSY CLIP IN / CLIP ON - RODZAJE WŁOSÓW

Do najwyższej jakości włosów stosowanych w procesie przedłużania zalicza się ludzkie włosy typu Remy. Posiadają one wciąż warstwę łusek, która ułożeniem przypomina dachówki. Wszystkie włosy Remy posiadają łuski ułożone w jednym kierunku, przez co układają się w naturalny sposób. Warstwa ta jest bardzo istotna jeśli chodzi o plątanie się włosów, możliwą przydatność do użytkowania (do roku czasu) oraz połysk. Gdy warstwa ta pozostaje nietknięta i leży płasko włosy odbijają światło, co w efekcie daje wspaniały połysk.

Włosy mieszkańców Indii posiadają wspaniałe zalety: są jednocześnie cienkie i mocne. Włosy pochodzą od mieszkańców Indii, głównie od wdów oraz ludzi, którzy ścieli je podczas ceremonii religijnych w Trupati w Indiach. Następnie włosy poddawane są procesowi osmozy, w którym usuwany jest pigment. Później, przez okres kilku tygodni łuski włosów są ponownie nasycane pigmentem 54 różnych kolorów. Włosy te dostępne są w opcji Remy Virgin lub Remy.

Zwykle na łuski włosa nakłada się sylikon, by nadać im sztuczny połysk oraz gładki wygląd. Sylikon ten jest ścierany podczas mycia, co sprawia, że łuski zostają naruszone, a włosy stopniowo stają się matowe i łatwą się plączą. Włosy Remy nie stają się matowe i nie plączą się, ponieważ ich łuski są ułożone w jednej linii i nie muszą być poddawane pokrywaniu sylikonem. Włosy te można spotkać w wielu miejscach na świecie. Najpopularniejszym rodzajem są włosy mieszkańców Indii. Ich tekstura i kolor można łatwo dopasować do różnego rodzaju grup etnicznych. Mogą one również pochodzić z Ameryki południowej, Azji Wschodniej i Europy.

Pochodzenie zakupionych włosów Remy nie jest jednak tak istotne jak rodzaj obróbki jakiemu zostały poddane po zebraniu. Włosy Remy są bardziej gładkie, błyszczące i posiadają zdrowszy wygląd niż innego rodzaju włosy ludzkie. Włosy typu Remy Virgin nie są obrabiane chemicznie; są one naturalne. Po myciu nie stają matowe i nie plączą się. Pozostałe rodzaje włosów przechodzą różnego rodzaju obróbki w celu nadania im innego koloru. Włosy te zawsze pochodzą od jednej osoby, ale są różnej długości, a ich łuski są nietknięte.

Należy uważać na innego rodzaju włosy pochodzenia indyjskiego, gdyż na rynku jest ich cena jest znacznie niższa i jest ich dużo na rynku. Większość sprzedawanych dziś włosów to właśnie włosy innego rodzaju. Z powodu sposobu ich pozyskiwania łuski tego typu włosów odginają się w różnych kierunkach. Żeby zniwelować ten efekt są one poddawane procesowi zwanemu czasem kąpielą w kwasie. Jej skutki są podobne jak w przypadku wykonania dziesięciu trwałych pod rząd. W ten sposób usuwa się łuski, a same włosy moczy się w sylikonie, by stały się błyszczące, a wszelkie pojedyncze pozostałe łuski zostały przykryte.