PRZEDŁUŻONE WŁOSY CLIP IN / CLIP ON
czyli jak dbać o doczepiane włosyO zestawach CLIP IN
Rodzaje włosów
Jak zakładać
Pielęgnacja włosów

JAK PIELĘGNOWAĆ NATURALNE DOCZEPIANE WŁOSY CLIP IN

Dbanie o zestaw do przedłużania włosów jest proste i należy traktować go jak inwestycję w zawsze świeży wygląd utrzymujący się tak długo jak tylko to możliwe. Odpowiedni sposób dbania o zestaw pozwoli na jego długą użyteczność przy zachowaniu perfekcyjnych rezultatów. Tak więc, należy zastosować się do niniejszych instrukcji w sprawie sposobu i częstotliwości mycia i dbania o produkt.

Podobnie jak w przypadku normalnych włosów, ludzkie włosy z dopinek również gromadzą brud. Jednakże codzienne mycie dopinanych włosów nie jest konieczne. Włosy należy myć na tyle rzadko, jak tylko to możliwe, bądź gdy zauważysz, że włosy stają się ciężkie i nieprzyjemnie pachną. Jeśli nosisz dopinane włosy każdego dnia i przez cały dzień możesz je umyć po 3-4 razach.

Przed zastosowaniem szamponu do włosów należy delikatnie usunąć wszelkie kołtuny. Jeśli włosy splątały się nadmiernie należy użyć odżywki, bądź innego środka ułatwiającego rozczesywanie.Zawsze stosuj delikatny szampon, bądź preparat sporządzony specjalnie do mycia włosów poddanych obróbce chemicznej.

Zmocz włosy pod ciepłą wodą, weź nieco szamponu na palce i delikatnie nanieś go na włosy ruchem posuwistym z góry do dołu, od szczytu pasma aż do końcówek. Nie skręcać i trzyj włosów. Używaj małych ilości szamponu. Gdy włosy są już czyste należy płukać je ciepłą wodą do chwili, aż woda z włosów będzie zupełnie czysta. Należy uważać by wypłukać z włosów cały szampon, gdyż niedokładne spłukanie może skutkować zniszczeniem włosów.

Podobnie jak w przypadku twoich własnych włosów, pasma używane do przedłużania wymagają zastosowania odżywki po umyciu, by zachować połysk i łatwość układania fryzury.Weź małą ilość odżywki i delikatnie nałóż ją na włosy. Zostaw ją na włosach na trzy do pięciu minut.Spłucz dokładnie ciepłą wodą. Delikatnie odsącz nadmiar wody w ręcznik.

Po zakończonym myciu i odsączeniu wody w ręcznik (suszenie) spryskaj włosy odżywką bez spłukiwania przed rozczesaniem włosów. Rozpoczynając od końcówek, chwyć włosy ponad obszarem, który rozczesujesz i przytrzymaj je rozczesując włosy poniżej uchwyconej części grzebieniem o rzadko rozłożonych ząbkach w kierunku od góry do końcówek. Po rozczesaniu wszystkich kołtunów uchwyć pasmo w wyższym miejscu. W dalszym ciągu rozczesuj włosy poniżej uchwytu. Czynność należy powtarzać, aż rozczesane zostaną wszystkie kołtuny. Najważniejszą zasadą jest traktowanie włosów tak, jak traktuje się włosy rosnące na głowie osoby „wrażliwej na ciągnięcie”. Dzięki temu unikniesz nadmiernie silnych pociągnięć, które skutkować mogłyby łamaniem się włosów, czy nawet ich wyrwaniem.

W celu usunięcia kołtunów włosy należy czesać na mokro i delikatnie. Należy używać grzebienia o rzadko ułożonych ząbkach i czesać w kierunku od góry do końcówek. Na mokre włosy nie należy stosować szczotki z włosia, gdyż może ona wyrywać lub łamać włosy. Do suszenia należy włosy zawiesić na czymś, nawinąć na wałki lub użyć suszarki ustawionej na delikatne dmuchanie, w zależności od potrzeb. Jeśli włosy będą nadmiernie przesuszone należy zastosować „profesjonalną” odżywkę do włosów. W tym celu należy skonsultować się z fryzjerem.

Układanie fryzury

Lokówki parowe lub tradycyjne wałki są najbezpieczniejszymi narzędziami do zakręcenia włosów.Suszarki, lokówki i inne urządzenia wykorzystujące wysoką temperaturę powinny być używane w najsłabszym trybie pracy. Należy pamiętać, że włosy mogą się spalić, jeśli zastosowana temperatura będzie za wysoka.

Jeśli chcesz używać elektrycznej lokówki musisz dopilnować, by końce włosów dobrze nawinęły się na lokówkę, by uniknąć „zagięć”.W celu przycięcia, poddania włosów koloryzacji, trwałej bądź innej obróbce chemicznej zanieść włosy do profesjonalnego fryzjera.