NATURALNE WŁOSY CLIP IN / CLIP ON
czyli jak przyczepić taśmy clip in przedłużające włosyO zestawach CLIP IN
Rodzaje włosów
Jak zakładać
Pielęgnacja włosów

JAK ZAKŁADAĆ NATURALNE WŁOSY CLIP IN

1: Poćwicz otwieranie i zamykanie klipsów

Obróć klips częścią zaciskową w swoją stronę, połóż oba kciuki na bokach klipsa, a palce wskazujące na jego przedniej części. Naciśnij w celu otwarcia klipsa przez przyłożenie nacisku skierowanego w twoją stronę przy użyciu palców wskazujących. Klips zamyka się w podobny sposób, przy zastosowaniu nacisku od siebie przy użyciu kciuków.

2: Poćwicz zapinanie

Używając jednej z 1.5 calowych sztuk, poćwicz zakładanie i zdejmowanie klipsów.

3: Oddzielanie włosów

Używając grzebienia ze szpicem lub palców wskazujących poćwicz oddzielanie włosów w miejscach, do których doczepiane będą klipsy.

4: Rozpocznij pierwszy etap

Pasma do przedłużania włosów z klipsami powinny być doczepiane od dolnych warstw włosów. Zaczynając od dolnej linii włosów i przy użyciu grzebienia ze szpicem lub palców wskazujących należy oddzielić cześć głowy, z której wydzielone zostanie pasmo włosów.

5: Koniec pierwszego etapu

Przesuwaj grzebień ze szpicem, bądź palce wskazujące pod włosami po skórze głowy w celu rozdzielenia włosów na stronę prawą i lewą.

6: Upięcie włosów nad obrabianą partią

Unieś wszystkie włosy znajdujące się nad partią, nad którą pracujesz i zepnij je tak by nie zasłaniały miejsca pracy.

7: Przygotuj pierwsze pasmo

Wybierz jedno z szerszych „tylnych pasm” (jeśli pracujesz przy użyciu pełnego zestawu, użyj pasm o szerokości 6 cali i otwórz wszystkie klipsy.

8: Przyczepienie pierwszego pasma

Klips powinien zostać umieszczony ponad warstwą włosów, do których podpinane będzie pasmo, tak by leżało ono równo na włosach naturalnych.

9: Przyczepienie pierwszego klipsa

Środkowy klips należy najpierw ułożyć w pozycji na środku karku. Klips umieścić na włosach poniżej partii podpiętej do góry i przesuwając go w dół złapać w niego włosy i zatrzasnąć.

10: Przyczepienie drugiego klipsa

Następnie należy umieścić klips z prawej strony. Przytrzymując środkowy klips w miejscu lewą ręką użyj prawej ręki, by przesunąć prawy brzeg jak najdalej w prawo. Jak wyżej, umieścić klips na włosach i przesuwając go w dół uchwycić w niego włosy i zatrzaśnij.

11: Przyczepienie trzeciego klipsa

Na końcu, przyczepiamy lewy klips. Należy przytrzymać klips środkowy prawą ręką i użyj lewej, by przesunąć lewy brzeg jak najdalej w lewo. Podobnie jak wcześniej na włosach należy umieścić klip pod podpiętymi do góry włosami, przesunąć go w dół łapiąc włosy i zatrzaskując.

12: Sprawdź czy nie ma luk

Teraz, gdy wszystkie klipsy są już przyczepione przejedź palcami wzdłuż przyczepu pasma, by upewnić się, że przylega na całej swej szerokości. Jeśli istnieją jakieś przerwy, należy poprawić do przez otwarcie klipsa, zdjęcie go z włosów i ponownemu umieszczeniu we właściwej pozycji.

13: Przygotowanie do przyczepienia kolejnego pasma

To pasmo zostanie przyczepione powyżej pierwszego pasma. Wypuść wszystkie uprzednio upięte włosy. Następnie nieco ponad przypiętym wcześniej pasmem powtórzy wszystkie kroki od 4 do 6.

14: Umieszczenie drugiego pasma

Powtarzając kroki 7-12 przyczep kolejne pasmo. W celu wykończenia fryzury powtarzaj kroki od 4 do 12 przy każdym przyłączanym paśmie. (Pracując przy użyciu pełnego zestawu rozpocznij u dołu głowy przy pomocy dwóch pasm o szerokości 6 cali, następnie użyj pasma 7-mio calowego, a w końcu 8-mio calowego.)

15: Umiejscowienie pasm bocznych

Cztery pasma 1,5-calowe służą do umocowania po bokach głowy. Na każdą stronę głowy należy wykorzystać dwa pasma. Pierwsze pasmo przyczepiamy nad uchem, a drugie w okolicy skroni.

16: Usuwanie pasm

W celu usunięcia pasma należy otworzyć wszystkie klipsy i ściągnąć je delikatnie z włosów. Pamiętaj: nigdy nie próbuj usunąć pasma bez uprzedniego otwarcia klipsów. Ciągnięcie lub szarpanie może skutkować zniszczeniem włosów.